הדברת דבורים

הדבורים שייכות לסדרת הדבוראיים, קיימים בעולם עשרות אלפי סוגים של דבורים, באופן מפתיע הרוב המוחלט של הדבורים פועלים באופן יחידתי ולא באופן חברתי כמו שחיה דבורת הדבש.

דבורת הדבש -חרק חיובי שמייצר עבורנו דבש אבל מעבר לכך תפקידה בשרשרת המזון הוא לאין שעור,הדבורה ניזונה מצוף ואבקת פרחים ובכך משמשת להאבקה ביולגית.

הנזק לאדם הוא :

1- עצם הימצאותן ,בקרבת הקן למושבותנו ,אנו עלולים להתקל באופן יומיומי באלפי פרטים.

2- הדבורה היא חרק טרטוריאלי לכוורת יש שומרות שתפקידן להרחיק כל פולש ,לא משנה גודלו או סוגו.לעיתים אנו נתקלים בכוורות שהוקמו בכניסות לבנייני מגורים ,העוברים והשבים אשר רוצים להגיע לביתם מהווים בתמימותם איום על הדבורים,דבורה שתחוש בסכנה תסכן את חייה ותתקוף את המאיים,בעת העקיצה הדבורה תפריש ריח מגופה כאות מצוקה (פרומון),את הריח יריחו חברותיה ותוך מספר שניות עלולות להגיע עשרות ואף מאות דבורים,על מנת לשמור על הכוורת.

 

הדברת דבורים אצל קקטוס הדברה

חברתנו מעריכה מאוד את פועלה של דבורת הדבש ,אנו נעשה את כל המאמצים להעביר את הכוורת למגדלים במידת האפשר ,אך לצערנו ברוב המקרים הקינון של הדבורים בקרבת האדם יעשה בתוך חריצים ,צינורות ניקוז ,בשברים של קירות ועוד ועוד ,מקומות מעין אלו מצריכות מאיתנו הדברת דבורים כיוון שלא ניתן לפנות את הקן, והקן מהווה מטרד לתושבים.

 

הדברת דבורים

 

לפרטים נוספים
מלאו את פרטים ואחזור אליכם בהקדם