תיקן גרמני-חרק- שייך למשפחת התיקנאים ,בעל גלגול חסר -ביצה , נימפה(תיקן שרק נולד בדרגה ראשונה) ,מקץ 3-4 דרגות תיקן בוגר.

מבנה גוף 

התיקן הגרמני בעל מבנה גוף צר בשונה מהתיקן האמריקאי(הג'וק הגדול שאנו מכירים )גודלו המקסימלי הוא כ 2 ס"מ,צבעו חום,בדרגותיו הראשונות צבעו שחור,בעל שני פסים מקבילים לאורך גופו.

התנהגות

התיקן הגרמני מזיק תברואי מהנפוצים בישראל בעיקר בתעשיית המזון כגון מפעלי הדברת תיקן גרמנימזון,מלונות,מסעדות ,סופרים,מכולות,חברות קייטרינג ועוד,ובין השאר גם בביתנו ,התיקן הגרמני מהווה מפגע תברואי בעצם הימצאותו ויש לבצע הדברת תיקן גרמני בהקדם. אורח חייו מושך אותו לרוב למקומות מלוכלכים ומעופשים ,בכך הוא מעביר מכני של מחלות וזיהומים ממקום למקום,היות והתיקן הגרמני חי בתוך מבנים הוא פעיל בכל השנה בניגוד לחרקים החיים מחוץ למבנים ומושפעים מהטמפרטוה הסביבתית,התיקן הגרמני מעדיף בניגוד לתיקן האמריקאי מקומות יבשים וחמים ,בחודשי החורף הוא יעדיף מקומות חמים כגון מנועים של מוצרי חשמל מדיחי כלים,מתקני מים למינהם כגון תמי 4 וכו,ובחודשי הקיץ הוא נמצא בכל מקום .כושר ההישרדות שלו גבוה מאוד הוא עמיד לרוב חומרי ההדברה ,הוא יודע בחורף לחפש מקומות חמים .

קצב ההתרבות שלו מהיר,הנקבה תשא על גופה תיק ביצים המכיל כ 30 פרטים במשך 19 ימים לאחר מכן תדביק את תיק הביצים במקומות חשוכים ומוגנים למשך יומיים נוספים .מהביצים ייבקעו "הצאצאים" הנימפות ,מגיל 0 הם עצמאים ומתנהלים בגפם.על אף שאנו נתקלים במקבצים של תיקנים ,תיקן גרמני הוא אינו חרק חברתי ואף במצוקת מזון ישנו תהליך של קניבליזים.

התיקן הגרמני ישגשג במקומות מלוכלכים ,אך גם ידע לשרוד במקומות נקיים .

הכיצד הגיע התיקן הגרמני לביתנו?

כפי שאמרנו התיקן אוהב מקומות יבשים וחמים,הוא עלול להגיע בקניות שעשינו בסופר,בקרטון פיצה תמים,באריזת בקבוקי מים,בתיקים שלנו אם היינו במקומות נגועים ,על ידי אורחים ,מהשכנים וכו.

ברגע שהגיח לביתנו הוא יתנחל ולא יעזוב מרצונו ,התיקן הגרמני הוא פעיל לילה ולכן בנגיעות נמוכה לא נרגיש בקיומו ,ואז כשנראה אותו זה יהיה לאחר התפרצות ראשונית,במקומות מלוכלכים הוא ישגש ועלול להגיע לאלפי פרטים בתקופה קצרה,במקומות נקיים קצב ההתרבות שלו איטי יותר.

עוד בנושא

הדברת תיקן גרמני - הטיפול

התיקן הגרמני הוא חרק בעל כושר הישרדות גבוה ורוב תכשירי ההדברה לא פועלים עליו באופן יסודי,המלצתנו לא לנסות לרסס אותו בתכשירים ביתיים כגון K300 ודומיו כיוון שלא נצליח לחסל את הנגע אלא להרוג מספר פרטים בודדים ,לעיתים גם עשרות ומאות פרטים ,אך לא נפתור את הבעיה ואף נחמיר אותה כיוון שאם היו לנו תיקנים רק במטבח ,ברגע שריססנו יצרנו "אוירה לא נעימה"לתיקנים,ואז התיקנים יחפשו מקומות נעימים יותר ויעברו לשאר חלקי הבית.

לחברתנו הידע והנסיון לטפל במפגע של התיקן הגרמני - הטיפול שלנו אינו מצריך התפנות מהבית בכל טווח הגילאים כולל בעלי חיים מכל סוג שהוא.

הטיפול שלנו פועל על קיבתם של התיקנים באמצעות פתיונות ייעודים ,בכל אנו מבטיחים ניקוי יסודי של התיקן הגרמני מביתכם.

אנו נצטרך סיוע שלכם בעניין הנקיון, לפני הטיפול אנו ממליצים לנקות את הבית באופן יסודי בעיקר את ארונות המטבח, אם הבית יחסית נקי אין צורך לבצע כלום.

מחיר הדברת תיקן גרמני

לרוב אין צורך להדביר בכל הבית אלא רק במטבח במקרים אלו המחירים ינועו בין 300 ש"ח-400 ש"ח תלוי בגודל המטבח ,בנגיעות קשה שיש צורך להדביר בכל הבית המחיר יהיה בהתאם לגודל ורמת הנגיעות.

לייעוץ והזמנות 

התקשרו עוד עכשיו לטלפון 050-7338087

בברכה אמיר

 

 

 

 

 

 

לפרטים נוספים
מלאו את פרטים ואחזור אליכם בהקדם