הנחיות לסידור הדירה לפני ריסוס

על מנת להגיע לתוצאות מושלמות אנו נצטרך את עזרתכם לפני הגעתנו במקרה של הזמנת ריסוס:

ריסוס כנגד תיקנים \ נמלים

יש לדאוג לבית נקי שהחומר ייתפס היטב, הריסוס מתבצע לאורך הפנלים (החיבור של הרצפה והקיר), לכן אתם מתבקשים להרחיק את הרהיטים כ- 20 ס"מ מהקיר.

פינוי של הארון שנמצא מתחת לכיור במטבח בלבד, פינוי כללי של השיש (במידה ויש נמלים על השיש), אין צורך לפנות מכשירי חשמל מסיבים כגון מיקרוגל , תמי 4 וכו. יש לאסוף צעצועים ,נעליים (לדאוג לבית מסודר)בחדרי השירותים יש להרחיק את נייר הטואלט ובחדרי המקלחת להרחיק את המגבות צעצועים של ילדים סבונים וכו,

במידה ויש נמלים בחדר האמבטיה נא לפנות את השיש של חדר אמבטיה.

יש להמתין כשבועיים לתוצאות  -בשבועיים הראשונים שלאחר הריסוס יכול ליהיות שנראה החמרה ,כיוון שלעיתים לוקח זמן עד שכל המזיקים נחשפים אל החומר.

כמובן שבמבנים (בתים,דירות וכו) מטופלים בדרך קבע נראה תוצאות מידיות אבל במבנים שפחות מקפידים על הדברה שם יכול להיות החמרה קלה.

טיפול בפתיונות כנגד נמלים

טיפול בפתיונות - הכוונה לטיפול ללא ריסוס אלא טיפול באמצעות מזון מורעל המגיע במזרק יעודי במרקם של ג'ל , לעתים בצבעים שונים .

במקרה של טיפול בפתיונות כנגד נמלים ,אנו נבקש מכם הלקוחות לגלות איפוק ולהניח לנמלים עד להגעתנו כיוון שבמידה ותרססו את הנמלים לפני הגעתנו לא יהיה ניתן לטפל בהן בפתיונות,למעשה בטיפול בפתיונות אנו משתמשים בהתנהגות הביולוגית של הנמלה,כידוע נמלה שייכת למשפחת הדבוראים , מבנה הקן של הנמלה מורכב ממלכה שליטה ,פועלות ,לוחמות,ביצים,זחלים ועוד ממש כמו כוורת של דבורת הדבש,תפקידן של הפועלות הוא לכלכל את הקן במלוא מובן המילה ,אחד מהתקפידים העיקריים הוא להביא מזון לקן ולהאכיל את יושבי הקן ,אנו מנצלים את התהליך בכך שאנו באמצעות פתיון מורעל משתמשים בנמלים הפועלות על מנת שיחדירו את הרעל (פתיון)לקן ובעצם להשמיד את כל המושבה,בשונה מריסוס בו אנו הורגים את הפועלות בלבד.

טיפול בפתיונות כנגד תיקן גרמני

טיפול בפתיונות - הכוונה לטיפול ללא ריסוס אלא טיפול באמצעות מזון מורעל המגיע במזרק יעודי במרקם של ג'ל , לעיתים בצבעים שונים אבל הפעולה זהה.

במקרה של טיפול בתיקן גרמני(גוקים קטנים) לא מתבצע ריסוס אלא טיפול בפתיונות ,אין צורך להתפנות מהבית.היות ותיקן גרמני אוהב לכלוך ,יש לנקות נקיון יסודי את הארונות מטבח אך יש להיזהר ולא להוציא את תכולת הארון מעבר לגבולות המטבח ,התיקן הגרמני מתחבא בקרטונים ובמוצרים ולכן שאתם מעבירים את המוצרים אתם מעבירים גם את התיקנים ,מהשיכול להדביק את כל הבית בנגע ,הכי נכון לרוקן ארון בודד לשייש לנקות את הארון ולהחזיר את הדברים חזרה לארון וכך לעבור תא תא עד לסיום הנקיון,במידה והבעיה בכל הדירה יש לנקות את כל הדירה ,רצוי בליווי חומר חיטוי כגון אקונומיקה.

ריסוס כנגד פרעושים \קרציוני יונים\קרציות

ריסוס פרעושים \ קרציות\קרציוני יונים הוא ריסוס יסודי של כל הרצפה והקירות עד גובה של מטר ,יש לבצע את אותו הסידור כמו בריסוס תיקנים (להרחיק את הרהיטים כ10 ס"מ מהקיר)בנוסף יש לשאוב את הבית באמצעות שואב אבק ,בנגיעות של פרעושים יש לשאוב את כל הרצפה ,במקרה של קרציות \ קרציוני יונים יש לשאוב בעיקר ספות מיטות. על מנת להימנע מקרציוני יונים יש לבצע מראש הרחקת יונים,כשיש לנו קרציוני יונים זה אומר שיש בקרבתנו קינון של יונים עם גוזלים "קן פעיל" ,גם אם נרסס את הדירה מבלי לפנות את הקן ישנה סבירות גבוהה שהנגע יחזור ולכן יש לאתר את הקן ולפנות אותו.

 

כללי התנהגות

 

  • מתחילת הריסוס יושבי הבית חייבים להתפנות מהמבנה לפחות לשעה על פי חוק, תווית החומר מייצגת את החוק ואנו פועלים על פי הנחיות המשרד לאיכות הסביבה, מבוגרים מעל גיל 75 נשים בהריון ,חולי לב מתפנים ל8 שעות,
  • בריסוס פרעושים,קרציות הפינוי אותו פינוי כמו בסעיף הקודם, היות וכל הרצפה רוססה אין ללכת יחפים עד לשטיפה, מומלץ לשטוף לאחר שבוע מרגע הריסוס.

 בחזרה הביתה

כשחוזרים הביתה \למקום המרוסס יש לנהוג באופן הבא

אם החלונות היו סגורים , יש לפתוח את החלונות על מנת לאוורר את הבית,את הרהיטים שהזזנו יש להחזיר למקום ,אם ריססנו על השייש יש לנקות את השייש עד ל-2 ס"מ מהקיר ובעצם להשאיר שובל של חומר בקצה השייש (בצד שצמוד לקיר)בשבועיים שלאחר הריסוס נא להקפיד על מגע לא ישיר עם השייש להשתמש בקרש חיתוך צלחות וכו,לאחר שבועיים נקיון נוסף וחזרה לשיגרה.

אם יש ילדים בגיל הזחילה לא ניתן לזחול עד לשטיפת הריצפה

לבעלי כלבים וחתולים להחזיר אל המקום המרוסס כעבור 24 שעות אלא אם נאמר אחרת 

לגבי שטיפה של המקום המרוסס

בריסוס תיקנים נמלים לא לשטוף לפחות 3 ימים כדי שהחומר יתפס טוב

בריסוס פרעושים קרציות לא לשטוף לפחות שבוע כדי שנמגר את הנגע - במהלך השבוע עדיין בוקעים מהביצים והגלמים פרטים חדשים ולכן חשוב לשמור על החומר שייתן מענה.

בכל מקרה של חוסר וודאות אני מבקש להתקשר בכל שעה ולשאול את שעל לבכם

  בברכה אמיר

 

לפרטים נוספים
מלאו את פרטים ואחזור אליכם בהקדם