הרחקת יונים עשה זאת בעצמך

 

יונים שמקננות באדני החלונות ובכל פינה אפשרית במרפסת או בחצר מהוות מטרד מאוד רציני לכולם. מדובר במטרד רעש ולכלוך, וגם סכנה בריאותית גדולה. היונים נושאות כינים שעלולות לגרום למחלות ולגירויים, במיוחד אצל בעלי מערכת חיסונית חלשה כמו תינוקות, חולים במחלה כרונית וקשישים, ולכן הדברת יונים שלהם מחויבת המציאות. כמו כן, הן יוצרות מטרדי הרעש בקולותיהן יחד עם הלשלשת שמתפזרת בכל מקום ומושכת עוד חיידקים וזיהום. הבעיה היא שליונים יש מנגנון ניווט מאוד מפותח שגורם להן להתביית פשוטו כמשמעו, ולחזור לאותו מקום לקנן כמה פעמים בשנה מבלי לנטוש אותו אלא אם כן קורה משהו דרסטי שמרחיק אותן משם. כאן אתם נכנסים לתמונה בעזרת מדבירים מקצועיים או הדברה ביתית שאתם דואגים לה.

  הרחקת יונים

הרחקת יונים בעזרת דוקרנים

כאמור, כשמדובר על הרחקת יונים הדרך היחידה שעובדת היא חסימת מקום הקינון שלהן ומניעת הנחיתה שלהן על אדן החלון, על גג המזגן או בפינה החביבה עליהן במרפסת או בחצר. האפשרות הביתית הכי נוחה היא להניח דוקרנים על המקום שבו הן נוחתות. כאן יש לכם כמה אפשרויות לפי התקציב שלכם ומידת החומרה של הבעיה. זו שיטה שגם לא גורמת להם לנזק ולא הורגת אותן ולכן היא מועדפת על פני רבים. משטח שיש עליו דוקרנים אינו נוח לעמידה ולכן היונה מוותרת ומתבייתת על מקום אחר לצורך קינון. לא תמיד זה עוזר אבל נסו בכל זאת אם מדובר במקום שאי אפשר לגדר אותו ולחסום אותו הרמטית.

  

אילו דוקרנים עומדים לרשותכם?

·         דוקרנים שעשויים מפלסטיק והם זולים אבל יעילים הכי פחות. זה גם לא עמיד במיוחד במזג האוויר.

·         הכי יעיל אבל גם יקר יחסית הוא פתרון של דוקרני נירוסטה שממש מפריעים ליונים לא רק לנחות לעמידה קצרה אלא ממש לקנן שם.  

הרחקת יונים בשיטות נוספות

השיטה היעילה ביותר היא לא תמיד נוחה להתקנה ביתית ומדובר בהתקנת רשת או סורגים. היתרון הגדול שלהן בנושא הרחקת יונים הוא שהרשתות יכולות לחסום חללים גדולים ולא רק למנוע נחיתה על אדן החלון. הרשת יכולה להיות מפלסטיק וזה משהו שתוכלו להתקין לבד ולהדק למסגרת החלון. סורגים מתכת היא כבר עניין למקצוענים כמו החברה שלנו שמתמחה בכך, ולא כדאי לבנות לבד.

בכל זאת זקוקים למרחיק יונים? לחצו

לפרטים נוספים
מלאו את פרטים ואחזור אליכם בהקדם