קקטוס הדברה

הדברת טרמיטים בראשון לציון

טרמיטים הם מסדרת תיקנאים ,בעלי גלגול חסר .....ביצה נימפה טרמיט .הטרמיטים ניזונים מתאית העץ אשר מקורה בעצים,הטרמיטים יעדיפו עצים מתים ולמעשה הטרמיטים הם אוכלי הנבלות של העצים .

עקב התפשטות אוכלוסית האדם בארץ ישראל ,הצטמצמו שטחי המחייה של הטרמיטים ,הטרמיטים ביצר השרדותם חייבים לאכול ולהתפתח,הם פולשים לאזורנו וגורמים לנו לנזקים בכך שהם אוכלים לנו את מוצרי העץ שבביתנו ,הטרמיטים יתקפו מוצרי עץ טבעיים ולא מעובדים בדרך כלל עצים מקובעים כגון ארונות קיר ,מדפים ,משקופים,פרגולות וכו,הסיבה לכך כיוון שהטרמיטים זקוקים ללחות מסוימת ואין באפשרותם להסתובב באויר הפתוח,הם זקוקים לתעלת בוץ שהם יוצרים,התעלה מגבילה אותם כייון שאין ביכולתם להתקדם לעץ שנמצא בתזוזה כגון דלת פעילה ,שולחנו ,כסאות ,שידות וכו ,כל עוד אנו נזיז את הרהיטים הם לא יוכלו לתקוף אותם,על כן אין אנו יכולים להדבק בטרמיטים באמצעות העברת רהיטים נגועים ממקום למקום.

הקן - מבנה הקן די מזכיר את הנמלה ,יש מלכה אשר מכוונת את כל הממלכה ,היא מחליטה על כל התפקידים ,לצידה בניגוד לנמלה נמצא המלך ,תפקידו להפרות את המלכה באופן קבוע.

בקן יימצאו הפועלים השומרים ,המנקים והמתרבים המשניים (נסיכים ונסיכות) ,הנסיכים והנסיכות תפקידם ידוע מראש ,המשך קיום לטרמיטים ,בחודשים מרץ-אפריל,נובמבר-דצמבר יתחולל מעוף כלולות וכל המתרבים המשניים יעזבו את הקן וייפרשו כנפיים,קוד התנהגות מסוג זה אופייני לחרקים והסיבה לכך הוא ערבוב הקן עם קנים אחרים בטבע.

כשימצאו הנסיכים את הנסיכות מתחולל מן מחול הזדווגות ,הצמד ירד לקרקע ,ישיל את הכנפיים ויחל בהזדווגות ,לאחר ההזדווגות המלכה החדשה תתחפר יחד עם מלכה ותחל בהקמת מושבה משל עצמה.

בבתים התופעה של מעוף הכלולות היא קיצונית ,הקן עלול להכיל אלפי ואף עשרות אלפי נסיכים ונסיכות אשר ייתפרצו במספר ימים מצומצם אל תוך חלל ביתנו.במבט חטוף הטרמיטים בדרגה זו ייראו לנו כנמלים ,אך כשתבחינו בכנפיים שקופות בכל עבר זה הסימן היכר של הימצאות טרמיטים במקום.

הטיפול

כיום יש שני אופנים לטיפול בטרמיטים

השיטה הוותיקה היא ריסוס כללי ,הריסוס של הטרמיטים הוא שונה מהריסוס שאתם מכירים לתיקנים , נמלים וכו, בריסוס טרמיטים אנו אמורים ליצור חייץ בין הטרמיטים למבנה הבית\דירה,על מנת להגמיע את החול שנמצא תחת הריצוף עלינו לקדוח חורים בריצוף לאורך הפנלים כל 60 ס"מ - 1 מטר קידוח של חור בקוטר 6 מ,מ ,באמצעות החורים אנו נגמיע את הקרקע בעשרות ליטרים של חומר ייעודי לטרמיטים ובכך ניצור מעטפת הגנה כנגד טרמיטים.הטיפול מצריך יציאה של שעה לפחות מרגע הזרקת החומר.

הדברת טרמיטים בראשון לציון

שיטה נוספת שקיימת בשנים האחרונות היא שיטת הפתיונות.

שיטה זו פותחה בשנים האחרונות כנגד טרמיטים ,הפתיון מורכב מתאית העץ (המזון של הטרמיטים) ,הפתיון מורעל ברעל מושהה ,הטרמיטים בהתנהגותם דואגים לכלכל את המושבה ,הטרמיטים יאגרו את הפתיון בקיבתם ,ייפלטו אותו בקן וישמידו את המושבה כולה ,טיפול זה הוא שורשי ומעמיק ,אין צורך בקידוחים ,בריסוס או ביציאה מהבית ,הכל נעשה באופן קוסמטי ללא כל חשש לנפש או רכוש.

איך מדבירים שטח שמלא בטרמיטים?

דווקא כשאנו מזהים פגע טרמיטים ,המלצתנו היא לא לרסס אלא לפנות לעזרה מקצועית,על אף שהמחזה אינו נעים בלשון המעטה ,זוהי עלולה להיות הזדמנות פז לטיפול שורשי של הנגע באמצעות פתיונות, ובכל זאת אם ריססתם ,הריסוס שלכם ישמיד באופן מידי את הנגע הנראה לעין ,כיוון שטרמיטים מאוד רגישים לחומרי הדברה מכל סוג, אך לחלוטין לא פתרתם את הבעיה , כיוון שהבעיה האמיתית לא נראית לעין , היא נמצאת אי שם במעמקי האדמה \הריצוף.

מה שבטוח לצורך הדברת טרמיטים יעילה צריך ידע וניסיון ולנו יש את שניהם ,בשנים האחרונות אף פיתחנו חומרים כנגד טרמיטים ונשמח לעמוד לשרותכם.

התקשרו עוד היום 050-7338087 

בברכה אמיר - קקטוס הדברה

 

לפרטים נוספים
מלאו את פרטים ואחזור אליכם בהקדם