אף אחד או אחת מאיתנו לא רוצה לקום באמצע הלילה לשירותים, חצי ישן, מגושש את דרכו לחדר האמבטיה ו״על הדרך״ להיתקל באורח שהוא ההפך מרצוי - עכבר או חולדה.

לא רק שנוכחות של עכברים בבית מוציאה מאיתנו פחדים החוצה שלא ידענו שקיימים, מדובר גם בבעיה המהווה סכנה בריאותית ממש. עכברים וחולדות מסוגלים להעביר לנו מחלות כמו צהבת, דבר, עכברת, כלבת- כולם מחלות מסוכנות מאוד שאף אחד לא רוצה לחלות בהן. בנוסף, מכרסמים מהסוג הזה עלולים לגרום לנזק במערכות מיזוג, חשמל ותקשורת, לבוא במגע עם המזון ולכן  גם אם הפחד לא יוצא החוצה, ממש לא מומלץ לגדל בבית עכברים ככה סתם. הם גם עלולים לפגוע ברהיטים ואף לפגוע בנכס שלנו. עכברים מחזיקים בעשרות סוגים של חיידקים ביניהם סלמונלה, כולי צואתי דבר ומעבר לכך הם גם מעודדים הגעה של נחשים שזו בעיה בפני עצמה.

אז אם גם אתם סובלים מבעיית עכברים, אתם זקוקים לשירות הדברת עכברים והשאלה אותה יש לשאול בכובד ראש לפני שמבצעים זאת היא איך בוחרים לוכד עכברים?

ahbar.jpg

ידע מקצועי

יש כמה סוגים של מכרסמים ולמרות שכולם דומים זה לזה, יש הבדל בין עכבר כזה או אחר, חולדת העליות או החוף. יש חולדות שצורכות מים ומעדיפות מזון מהחי לעומת חולדות המעדיפות מזון מן הצומח ולכן בחירת לוכד עכברים שמבין בכל סוגי המכרסמים הינה קריטית להצלחת תהליך ההדברה.

לוכד עכברים - סוג הטיפול

קיימות שתי אפשרויות של הדברת מכרסמים לטפל בבעיה הזו. האחת היא באמצעות מלכודות. הדברת עכברים מסוג שני היא פשוט הדברה ולא לכידה. את ההדברה מבצעים על ידי פיזור של רעלים או ריסוס המכילים חומרים כימיים או לחלופין בשיטה אורגנית בעזרת מכשור מיוחד. החיסרון בשיטה של הרעלים הוא בכך שהעכברים עלולים למות במקום נסתר ואז לעלות סירחון. יש לבחון כל מקרה לגופו ולבצע הדברה או פיזור של מלכודות לפי מאפיינים שונים כמו גודל החלל, האם קיימת האפשרות לעזוב את המבנה לכמה ימים, שכן רעלים אלו מסוכנים לנשימה ולכן יש להקפיד שיתפזרו קודם לכן לפני שחוזרים הביתה. גם כמות העכברים או החולדות שיש במקום מהווה שיקול לבחירת סוג הטיפול.

בנוסף, עניין אידיאולוגי פעמים רבות מפריע למשפחות לבצע הרג של המכרסם ועל כן פותחו כל מיני שיטות הדברה ירוקות להדברה מסוג אחרחלקן יעילות, חלקן פחות, בכל מקרה אנחנו באמיר קקטוס שירותי הדברה נשמח לסייע לכם בבחירת הטיפול המתאים לצרכים שלכם.

לפרטים נוספים
מלאו את פרטים ואחזור אליכם בהקדם