הדברה בדירה שכורה

המאפיינים של דירה שכורה ושל הדיירים שגרים בה משתנים מעיר לעיר ובין המטרות של הדירה. דירה למשפחה היא כנראה מושקעת ומתוחזקת טוב יותר מדירת שותפים סטודנטים שזוהי להם דירה 

הדברה בדירה שכורה

זמנית בדרך ליעד הרציני שלהם. משפחה גם מרובת רכוש יותר ולכן יש להם יותר בעיות הדברה שונות. המטבח, חדרי הילדים, הלכלוך הטבעי של שגרת היום יום וכל מה שכרוך בכך. כמו כן, יש התייחסות אחרת של בעלי הדירה למחויבות שלהם לתקינותה בין השוכרים הרציניים והקבועים לבין הזמניים. בכל מקרה, הדברת דירה שכורה מתחילה תמיד בתחזוקה שלה ועד כמה הדיירים שלה אכפתיים ושומרים עליה. ההכנות והמניעה שונות, אם כי ההדברה עצמה נעשית באותה שיטה.

הדברת בדירה שכורה מתחילה בניקיון 

מלבד מקרים מסוימים, רוב ההדברה נעשית בגלל מזיקים שחדרו אליה משום שמצאו בה מקומות נוחים לקנן ולדגור ומספיק מקורות מזון. זה יכול לקרות בגלל הלכלוך והרכוש שיש שם שקל לכרסם ולעכל, כמו ארגזים נייר ובגדים שאינם מוגנים, וזה יכול להיות בגלל הזנחה של הניקיון ושל הסדר באופן שוטף. רק כך אפשר לוודא שכל הפינות נקיות, שמזיזים את הרהיטים בצורה סדירה כדי לנקות מאחוריהם, שבארונות לא מונחים מצרכי מזון פתוחים שמזמינים נמלים ותיקנים, ושהפתחים של הביוב ושאר סדקים וחורים מכוסים ואטומים. כאשר מדובר גם בבניינים ישנים שיש לדאוג להדברה בביוב שלהם, יש לערב לפעמים לא רק את בעל הבית כי אם גם את ועד הבית המשותף. שם זה כבר תלוי באכפתיות של הדיירים ולאיזה טווח זמן הם נשארים בדירה.

ביצוע ההדברה

יש שיטות שונות של הדברה בדירה שכורה, ירוקה או קונבנציונלית, ויש היום שיטו מתקדמות ביורת שבעזרתן אפשר גם למנוע שהמזיקים יחזור לשטח שוב ושוב. בכל השיטות האלה מתאימים און ליכולת התקציבית של הדיירים, כמו גם למבנה הבית ולאחריות של הגוף שמוכן לשאת בהוצאות ובתחזוקת הבית כדי למנוע חזרה של המזיקים. כמו כן, חובה לנקות את הבית והמשטחים לפני ההדברה ולדאוג לכך שלא יהיו באזור כמה ימים לאחריה כדי למנוע פגיעה בנפש ובבריאות, ולכן הדברה בדירה שכורה תלויה בשיתוף הפעולה של הדיירים בדברים אלה. 

לפרטים נוספים
מלאו את פרטים ואחזור אליכם בהקדם